Category: 
--
All Categories
Administrative
Others
Support
Teachers
Sort by: 
--
Last Name
First Name
Department
Boehman, Matthew
Principal
Kem, Megan
Assistant Principal
King, Jonathan
Assistant Principal
Malone, Leigh Ellen
Assistant Principal
Miles, Toby
Assistant Principal
Vowell, Lyssa
Transitional Ready Co-ordinator
Martin, Tiffany
Interventionist
Wheeler, Trey
Athletic Director
Ambrose, Hannah
Special Education
Bailey, Tara
Science
Barnes, Vicky
ESL
Benson, Keisha
Guidance Counselor
Brown, David
Teacher
Brown, Steven
Science
Burnham, Robert
Social Studies
Butler, Chris
Social Studies Department
Coleman, Beth
FMD Assistant
Crawford, Lee
Teacher
Cruz Tirado, Robert
Spanish
Daniel, Lindsay
Darnall, Anthony
Band
Day, Amy
Special Education Consultant
Feagin, Katie
Business
Ferguson, Lee Ann
Business
Fowler, Shanan
English
gehres, ricky
PE/Health
Gieseke, Paula
Visual Art
Goode, Troy
Agriculture
Grabara, Jonathon
SPED
Greene, Karen
School Secretary
Hale, Dana
Special Education
Harness, Marvin
Business Teacher (Marketing)
Harris, April
Math/Department Head
Higgins, Curtis
ACT Coordinator
Hines-Joiner, Jenniffer
Teacher
Holloway, Monica
Bookkeeper
Isom, Cole
Special Education
Jaworski, Jacob
AG
Jellison, Lynnea
Special Education
Johnson, Alexis
Math
Johnson, Shawna
YSC Coordinator
Jones, Jacob
English
Juckett, Tyler
Special Education
King, Jonathan
Assistant Principal
King, Martin
Social Studies
Lovely, James
Health
Martin, Eva
Social Studies
McAllister, Cassidy
AG
McKinney, Kelbi
Social Studies
McLellan, Kellie
Science
Meek, Melanie
Science
Miles, Toby
Assistant Principal
Mohon, Victoria
Agriculture
Moshier, Peyton
Math
Orsello, Angelo
Social Studies
Overton, James
Math
P'Pool, Jennifer
Special Education
Pewitte, Tim
ROTC
Pewitte, Vickie
ROTC
Radford, KiKi
Physical Education Teacher; Head Girls Basketball Coach
Reed, Karin
English Teacher
Reed, Kathi
Business
Riggs, Natalie
Counselor
Scudder, Steven
Science Teacher
Seeger, Arne
Special Education
Seeger, Christy
Special Education Resource
Shelton, Karen
School Psychologist
Sholar, Joyce
Media Specialist
Slate, Shannon
Social Studies
Stephens, Benjamin
Choir
Stevens, Barbara
Math
Sturgill, Bridgette
English
Tucker, Bradley
Social Studies
Turner, Heather
English
Villard, Vance
Instructional Assistant II
Vowell, Lyssa
Transitional Ready Co-ordinator
Wadley, Jessica
Special Education
Walker, Steven
English
Weston, Deonte
Special Education
Wheeler, Trey
Athletic Director
Williams, Jackie
Spanish
Williams-Wint, Sarah
English
Wilmington-Richee, Kamarr
Science
Wilmington-Richee, Laura
Special Education
Wood, Stephanie
Science
Baker, Barbara
Barnes, Vicky
ESL
Celing, Tammy
Secretary
Coleman, Beth
FMD Assistant
Greene, Karen
School Secretary
Higgins, Lisa
Cafeteria Worker
Holder, Melody
FMD Aide
Holloway, Monica
Bookkeeper
Johnson, Shawna
YSC Coordinator
McCord, Barbara
Guidance Secretary
Moore, Monica
Attendance Clerk
Paul, William
Lead Custodian
Payne, Bonnie
EBD
Schneider, Debra
Materials Center Clerk
Terhune, Rusty
Custodian
Villard, Vance
Instructional Assistant II
Benson, Keisha
Guidance Counselor
Crick, Stacy
Guidance
Day, Amy
Special Education Consultant
Ginn, Becky
Writing Coach
Higgins, Curtis
ACT Coordinator
Hightower, Tammy
Guidance Counselor
Riggs, Natalie
Counselor
Shelton, Karen
School Psychologist
Thomas, Autum
Colonette Dance Coach